V tejto sekcii nájdete najčastejšie a opakujúce sa otázky zákazníkov. Veríme že naše odpovede Vám priblížia naše produkty a služby. Budeme radi ak sa táto sekcia postupne zaplní ďalšími otázkami ktoré nám momentálne môžete adresovať v záložke „Kontaktujte nás“.

Ako objednať vchodové dvere alebo Kamenné produkty?

Objednávky v súčasnosti vybavujeme len mailom, /Marek.misley@gmail.com/ alebo priamo telefonicky / Sk +421 915 284 290 , CZ +420 608 311 862 /.

Je možné objednať Vchodové dvere aj v iných ako štandartných rozmeroch?

Áno dvere vieme vyrobiť aj v neštandardných rozmeroch. Ceny pri ich výrobe sa počítajú priamo z Vami zadaných rozmerov, pričom je dobré sa s nami poradiť o špecifikách výroby. Cena záleží aj od otvárania, farby a zvoleného Modelu dverí v neštandardnej výrobe. Z časového hľadiska výroba trvá 3 až 7 týždňov… záleží od sezónnosti , množstva objednávok, momentu zadania objednávky atď. U nás možná aj zmena dizajnu, prípadne doprojektovanie svetlíka alebo nad-svetlíka dverí osadeného do konštrukcie rámu dverí.

Ako je to s otváraním vchodových dverí ? von/dnu.

Nami ponúkané vchodové dvere sú technologicky vyvinuté na otváranie smerom von. Dizajn dverí – estetická stránka, ako aj technologický postup výroby je orientovaný týmto smerom, avšak kvôli početnému záujmu aj o otváranie dnu vieme dvere prerobiť na takéto otváranie i keď rám ostáva pôvodný teda bude len otočený opačne…. Patinovanie sklo a kovanie bude taktiež inštalované na opačnú stranu dverí. Istou nevýhodou tohto otvárania dnu je, že hrozí v prípade extrémneho opršania dverí zatečenie… avšak prekrytím dverí dostatočne veľkou strieškou tento problém odpadá. Zateplenie dverí vďaka dvojitému tesneniu aj na spodnej časti ostáva nadštandardné. Pozor na zmenu osadenia na vnútorný okraj teda obložky okolo rámu i pántov idú na vnútornú stranu a zvonku zas bude obšitie rámu. Je u nás následne už štandardom, že obložky pri otváraní dnu sú všetky o šírke 8 cm teda aj vrchná časť a v rovnakom rovnom dizajne.

Ako správne určiť otváranie dverí?

Otváranie dverí môže byť von pri vstupovaní do domu ťaháme krídlo k sebe. Pravé dnu – pánty pri jednokrídlových dverách sú z vonkajšej strany vpravo alebo pri dvojkrídlových dverách je hlavné/väčšie krídlo vpravo. Ľavé von zas opačne.

All-focus

Dnu – pri vstupovaní do domu tlačíme krídlo dverí dnu. Ľavé dnu – pri pohľade zvnútra pánty vľavo alebo hlavné krídlo vľavo. Pravé dnu zas opačne.

Ako sa dvere osádzajú?

Pri klasickom otváraní smerom von – teda na ulicu sa dvere osádzajú na vonkajší okraj stavebného otvoru. Nato je na dverách s štandardným rámom aj výstupok, na ktorý sa potom jednoduchým natlačením plastových cvokov nasadí aj obložka rámu. Z vnútornej strany je rám už obšitý obložkou, ktorú nazývame „obšívka rámu“. Pri otváraní dnu je rám otočený a teda sa osádza na vnutornú stranu stavebného otvoru obložky idu zvnútra, štandardne majú zjednodušenú teda rovnú aj vrchnu časť a obšívka rámu je zvonku. Po prekonzultovaní so zákazníkom je možné riešiť aj úpravu rámu bez výstupkov na osadenie „na stred“ avšak potom nemožno použiť obložku a toto otváranie nie je praktické ani z hľadiska otvárania keďže sa dvere otvoria len do 90 stupňového uhla a vyžadujú doraz, aby sa nepoškodili a bolo možné uplatniť prípadnú reklamáciu.

Z čoho sú vchodové dvere vyrobené?

Vchodové dvere sú už v základnej verzii vyrobené vo vyššom výrobnom prevedení / od výrobcu TermoplastM/, ktorý sídli na Ukrajine. Ide teda Ukrajinský výrobok modifikovaný pre potreby náročného zákazníka z EU. V kocke opíšeme základný typ dverí, ktorý je bežne naskladňovaný v najpredávanejších modeloch – č.21 a č.24 v štandardných odtieňoch dub zlatý a orech v rozmeroch 97×205 cm + 117×205 cm vo všetkých možných variantoch otvárania. Krídlo dverí je vyrobené na kovovom základe tak ako aj rám dverí. Hrúbka krídla dverí je 70 mm, hrúbka zárubne je 90 mm v kovovej časti + obložky k dverám z jednej alebo oboch strán zárubne. Ako zárubňa tak aj krídlo dverí je zateplené minerálnou vatou, ak sú dvere presklené tak trojskom z vonkajšej strany jemne dymeným odrazovým sklom.

Čo sa týka bezpečnosti dvere sú vybavené dvoma trojbodovými zámkami + antizrezový systém v oblasti pántov proti ich odrezaniu. Váha jednokrídlových dverí v rozmere 97x205cm komplet je 100 kg, dvojkrídlových v štandardnom rozmere 117×205 cm je 140 kg.

Konštrukcia vchodovových dverí môže byť v rôznych vyhotoveniach. Naskladňuje sa vyhotovenie classic s týmito parametrami:

 1. Povrchová doska tvorená impregnovanou MDF potiahnutou ochrannou PVC fóliou.
 2. Kovový list o hrúbke 1,5 mm.
 3. Zateplenie dutín dverí minerálnou vatou
 4. Konštrukcia kovových dverí v hrúbke 70 mm.
 5. Vnútorná povrchová doska o hrúbke 16mm
 6. Obložka rámu o šírke 80 mm. hrúbka 16 mm.
 7. Konštrukcia železného rámu o hrúbke 90 mm. Rám z ohýbaného plechu – zateplený min. vatou.
 8. Kukátko s krytom v priemere 25mm
 9. Kľučka s rozetou
 10. Pevné pánty – 3 kusy
 11. Skryté bezpečnostné uzamykacie body 3 kusy
 12. 2x vložka trojbodového fab. zámku
 13. Tesnenie dverí – 1x na ráme + 1x na krídle dverí

Možnosť objednávky dverí vo vyhotovení Perfect+ . Tá úprava je širšej konštrukcie dverí – 90 mm a zárubňe 120 mm. Cenovo ide o drahšiu úpravu cca. + 150 eur/oproti classic

Povrchová úprava dverí je najčastejšie tvorená tlakom proti vlhkosti impregnovanou a tvrdenou 16 mm hrubou MDF doskou, na ktorú je za tepla lepená špeciálna PVC fólia od Izraelského subdodávateľa pod označením VINORIT PRO. Cenovo najvýhodnejšie sú štandardne necenené dvere vo farbe dub zlatý a orech teda dub tmavý. Dvere v neštandardnom odtieni potom sú v priemere o 15 až 30 euro drahšie aj v závislosti od patinovania. Patinovaním rozumieme zvýrazňujúci nástrek v oblasti vyrezávaných plôch dverí. Pri bielych dverách dverách je to zväčša zlaté alebo strieborné patinovanie inak tmavý nástrek. Takto upravená plocha strojovým a ručným reliefovaním s patinovaním je z pohľadovej vonkajšej strany na ktorej je osadené aj ochranné kovanie skla. Vnútorná strana má strojový reliéf bez patinovania ktoré sa robí ručne. V prípade záujmu za príplatok je možné aj vnútornú stranu dverí takto okrášliť.

Často dostávame otázky ohľadom rámu dverí preto prikladáme náčrtok s popisom.

Aké su teda iné povrchové úpravy vchodových dverí, kde a prečo je dobré ich použiť?

Okrem bežne a najčastejšie používanej úpravy impregnovanej tvrdenej MDF s PVC fóliou ponúkame aj úpravu rovnej MDF dosky ktorá je bez zárezov a teda PVC fólia je lepená na rovnú plochu čo zaručuje väčšiu odolnosť voči prehriatiu PVC materiálu na priamom celodennom slnečnom žiarení, kde sa klasická úprava nehodí. Vzor dverí zárezy sú následne maľované špeciálnou farbou v rovnakom dizajne.

Najnovšou možnosťou povrchu je plná polymérna úprava. Na tejto polymérnej doske nie je poťahovaná žiadna fólia a zárezy sú rovnako maľované ako pri patinovaní bežnej MDF úpravy. Kvôli limitovanej farebnej škále tohto materiálu sa dvere s polymérnou doskou vyrábajú len v dube zlatom a orechu, prosím pozrite si pred objednávkou zmenu odtieňu v našej galérii – dvere. Pozor aj na zmenu rámu pri polymérnej doske používame zosilnený rám Elit – bez osadenia excentru.

Úprava Termosteel – špeciálna úprava dverí možná len s otváraním dverí von. Dvere okrem izolácie minerálnou vatou majú aj izoláciu polystyrénovou doskou pod finálnou vonkajšou plechovou úpravou potiahnutou PVC fóliou. Tieto dvere ponúkame len na objednávku po vzájomnej dohode.

Aká je cena dverí a čo zahŕňa?

Na stránke sú dvere uvedené v cene s komplet zárubňou vo vyhotovení Classic – dvere 70mm, zárubňa 90 mm. V cene je obložka dverí ako aj obšívka rámu dverí, 2x zámok s kľúčmi a kľučka. Cena platí pri vlastnom odbere u nás. Prípadný dovoz možný po vzájomnej dohode rôznymi spôsobmi. Rám Elit /nacenenie osobitne/ je tvorený dvoma kvadratnými profilmi /60*40+40*60/, sa používa pri rozmeroch nad 127 cm v šírke a nad 205 cm výške. taktiež používaný pri povrchovej úprave v polymérnej doske, avšak technický postup nedovoľuje osadenie excentra dverí.

Kde možem násť viac info ohľadom stavebníctva?

Širokú škálu užitočných informácii ohľadom stavebníctva nájdete aj na stránkach našich partnerov ako:

https://www.wilio.sk/rady-a-tipy/clanok/bezpecnostne-dvere-do-bytu-podla-coho-vyberat

Alebo popri možnosti luxusného ubytovania u nášho klienta si môžete naše výrobky prezrieť zakomponované v krásnom chatovom komplexe aj na stránke

Táto krásna chata sa nachádza v Oščadnici, okres Čadca. Majiteľ orientovaný na zákazníka môžeme len vrelo odporúčať. …